Some of our graduated classes from March to June 2019

Operational Supervisor Training

Course Manager: Ulf Persson
Graduation date: 2019-03-08
Training site: Malmö

Participants: Sunisa Sookmak, Kunnatee Chauyvongyati, Saowaratana Limsuwan, Siyapas Kittirapeesit, Pittaya Jamgrajang, Praprut Lohananda, Laaeid Chanadee, Suksan Jarurnsuk, Ornwassaya Choonchayanun

Operation Management Philosophy and Technology Training

Course Managers: Maja Rugfelt & Veronica Cronholm Nilsson
Graduation date: 2019-03-15
Training site: Malmö

Participants: Tian 田振才 Zhencai, Gao 高源 Yuan, Wang 王宏伟 Hongwei, Li 李哲 Zhe, Zheng 郑弦 Xian, Zhou 周薇 Wei, Li 李冰 Bing, Kong 孔建荣 Jianrong, Wang 王刚 Gang, Zhang 张宜 Yi, Zhao 赵新杰 Xinjie

Operational Supervisor Training

Course Manager: Ulf Persson
Graduation date: 2019-03-15
Training site: Malmö

Participants: Montri Gongpat, Napapol Rochanawibhata, Sopol Choowanpud, Vinai Maksung, Jiraporn Nam-Ngam, Jeerapa Meepool, Wipoj Subphan, Chayoot Pavaree Kittipun Chanasongkram

ATSEP NAV Combined

Course Manager: Ulf Persson
Graduation date: 2019-03-22
Training site: Brussels

Participants: Guillame Fabri, Gordon Hardy

APS

Course Supervisor: Kevin McCarthy
Course Administrator: Veronica Fox
Graduation date: 2019-03-27 and 2019-03-28
Training site: Shannon

Participants: William Twomey, Timothy Jackson, Alex Sweeney, Niamh Sweeney, Laura Stokes, Bryan Walsh, Susan Murphy (not pictured)

FFS

Course Supervisors: Sofi Wadsjö & Valérie Bartels
Course Administrator: Barbara Bogdanska
Graduation date: 2019-03-29
Training site: Brussels

Participants: Kevin Nijs, Joeri Sarens, Lesley Knops, Maarten De Pauw, Christophe Bultiau

APP ACP

Course Supervisor: Nathan Tucker-Block
Course Administrator: Mar Cagigal
Graduation date: 2019-04-24
Training site: Madrid

Participants: Ana Belén Tomé, Borja Samaniego, Diana Naranjo, Rocío Angulo

ADI TWR + GMS

Course Supervisor: Marc Verhoelst
Course Administrator: Veerle De Smyter
Graduation date: 2019-04-25
Training site: Brussels

Participants: Jolan Bultereys, Andreï Capiau, Giel Cardinael, Senne Claes, Lynn Dumst, Laurens Hoengenaert, Brent Marchand, Florian Pascolo, Eva Stroobants

APS

Course Supervisor: Ákos Steiner
Course Administrator: Nóra Morgána Nemes
Graduation date: 2019-04-30
Training site: Budapest

Participants: Emmer Gábor, Kránicz Gergő, Radlóczky Zsófia, Tóth Krisztián

Basic ATS

Course Supervisor: Jørn André Andersen
Course Manager: Árpád Király
Graduation date: 2019-04-30
Training site: Malmö

Participants: Sander Hatleli Aasen, Mattias Björnström, Matilda Brandtberg, Stina Dahlström, Regine Floan, Filip Gundersen, Jan Martin Huus, Tobias Johnsen, Marie Eline Kristensen, Emilie Lund, Petra Bay Madsen, Inge Marcussen, Lars Håvard Myklatun, Ida Helle Otterstad, Maren Paulsen, Helene Margrethe Paulsen, Danny Ruusunen, Simon Skofteland, Alexandros Kristian Skordis, Søren Winther Sørensen, Marcus Tollefsen, Lars Magnus Tørresvold, Minh Hoang Vo, Kim Wennerwald

ATSEP Basic

Course Supervisor: Paul Hulme
Course Managers: Ulf Persson & Anne-Hélène Strand
Graduation date: 2019-05-03
Training site: Brussesls

Participants: Renan De Queiroz Lima, Louis Mores, Marc Kirsch, Remi Radinovic, Steve Dechesne, Patrick Vennekens, Wim Bomans, Busso Gellert, George Daniel Niculae, Sébastien Tistaert

ACS Refresher

Course Supervisor: Nathan Tucker-Bloch
Course Managers: Kathy Palm & Sandra Hoffer
Graduation date: 2019-05-03
Training site: Malmö

Participants: Erjon Bojaxhi (not pictured), Andi Cela, Ejona Cuku, Eno Hazizaj, Ejona Kotoni, Endi Ylli

ATSEP Shared

Course Supervisor: Tine Hermans
Course Managers: Sandra Hoffer & Anne-Hélène Strand
Graduation date: 2019-05-08
Training site: Brussels

Participants: Louis Mores, Marc Kirsch, Remi Radinovic, Steve Dechesne, Luc Willems, Jelle Leemans, Sébastien Tistaert

NAT SE FS

Course Supervisor: Sofi Wadsjö
Course Manager: Árpád Király
Graduation date: 2019-05-09
Training site: Malmö

Participant: Matilda Brandtberg

ACS/APS Refresher

Course Supervisor: Nathan Tucker-Bloch
Course Managers: Kathy Palm & Sandra Hoffer
Graduation date: 2019-05-09
Training site: Malmö

Participants: Edvin Bakiri, Endri Baliko, Halim Lilaj, Genc Llukacaj, Sokol Mara, Devis Ziso

NAT DK & GEO

Course Supervisor: Jesper Nymand
Course Manager: Árpád Király
Graduation date: 2019-05-15
Training site: Malmö

Participants: Marie Eline Kristensen, Alexandros Kristian Skordis, Minh Hoang Vo, Kim Wennerwald

ENG

Course Manager: Veronica Cronholm Nilsson
Graduation date: 2019-05-17
Training site: Malmö

Participants: Yossawadee Kaeomanee, Vorarat Lawanyakul, Boonlua Lopradit, Panasan Phukronghin, Komchak Ronpirin, Ubonwan Sekulich, Korakot Teeramanoj

ACS Refresher

Course Supervisor: Nathan Tucker-Bloch
Course Managers: Kathy Palm & Sandra Hoffer
Graduation date: 2019-05-17
Training site: Malmö

Participants: Genta Coniku, Flora Ndreca, Taulant Qirjako

ADI Refresher

Course Supervisor: Nathan Tucker-Bloch
Course Managers: Kathy Palm & Sandra Hoffer
Graduation date: 2019-05-20
Training site: Malmö

Participants: Ermir Bego, Elvion Rusmali, Akil Shehi, Petro Xhavara

ACS/APS Refresher

Course Supervisor: Nathan Tucker-Bloch
Course Managers: Kathy Palm & Sandra Hoffer
Graduation date: 2019-05-23
Training site: Malmö

Participants: Ols Hani, Dritan Isaku, Gjergji Maksutaj, Erjon Pipero, Voltan Vorpsi, Genci Xhunga

Train the Trainer

Course Supervisor: Harry Kilpe
Course Administrator: Veronica Cronholm Nilsson
Graduation date: 2019-05-24
Training site: Malmö

Participants: Thaveesak Ganjanasuwan, Bunpot Kujaphun, Woraphan Muangsri, Wanchai Rattanasing, Chanchai Rattanopath

ACS Refresher

Course Supervisor: Nathan Tucker Bloch
Course Managers: Kathy Palm & Sandra Hoffer
Graduation date: 2019-05-24
Training site: Malmö

Participants: Ervin Çelkupa, rti Gjonaj, Rei Katroshi
Course Supervisor: Karl Roche
Course Administrator: Donna Noonan
Graduation date: 2019-05-30
Training site: Shannon

Participants: David O’Callaghan, John McHugh, Kian Harte, Colin Egan, Ian Eardley and Kevin O’Riordan